Vācu īsspalvainā putnusuņa raksturojums

Vācu īsspalvainā putnusuņa (kurchāra) izcelsme sākās ar putnu medībām. Šie suņi nonāca Vācijā no Francijas, Spānijas un flāmu valstīm. Kurchāra senčos ir sastopami spāņu pointeri, vācu putnusuņi, bladhaundi, angļu pointeri un citas šķirnes.

Vācu selekcionāriem svarīgi bija izveidot universālu medību suni ar labām darbaspējām, tāpēc mūsdienās kurchārs ir izcils palīgs dažādu veidu medībās. Praktiskais pielietojums ir lauka un ūdensputnu medībās, kā arī meklējot nomedītu dzīvnieku pa asinspēdu.

Vācu īsspalvainā putnusuņa proporcijas ir harmoniski veidotas. Atlētiskais ķermenis palīdz sunim kustēties graciozi un aristokrātiski. Tas ir suns, kas rada pārliecību par tā spēku, izturību un ātrumu. Populārākie šķirnes krāsojumi ir balts ar brūnu un brūns, bet ir pieļaujami arī balta ar melnu un melna krāsa.

Vācu īsspalvainais putnusuns ir psihiski līdzsvarots, uzticīgs savai ģimenei, sabiedrisks un bez noslieces uz agresivitāti. Kaut arī šī šķirne nav piemērota sargsuņa lomai, vajadzības gadījumā kurchārs savu saimnieku un viņa ģimeni aizstāvēs. Šīs šķirnes suņi lieliski saprotas ar bērniem. Medību laukā vācu īsspalvainais putnusuns no mierīga un uzmanīga mājas mīluļa pārvēršas veiklā, izveicīgā un uzticamā palīgā.

Kaut arī medības ir lieta, kas šos azartiskos suņus aizrauj visvairāk, kurchārs var būt arī mīlulis saimniekiem, kurš ar tām nenodarbojas. Pie attiecīgi pareizas fiziskas slodzes suns jutīsies apmierināts arī tad ja neies medībās.

Kurchārs ir veselīgs un reti slimo. Iespējams veterinārārsta apmeklējums būs nepieciešams tikai lai veiktu profilaktiskās potes.

Arī mūsu klimatiskie apstākļi kurchāram ir ļoti piemēroti un īsais kažoks, pateicoties kustīgumam, nav iemesls, lai suns ziemā saltu.

Kurchārs ir ideāla šķirne medniekiem, sportiskām ģimenēm un cilvēkiem, kam patīk aktīvs dzīvesveids. Jāņem vērā, ka viņš nespēj nīkt bezdarbībā. Vācu īsspalvainajam putnusunim nepieciešams vismaz reizi dienā kārtīgi izskrieties, tad mājās ar viņš būs mierīgs.

 

Kopumā vācu īsspalvainais putnusuns:

 

  1. Universāls medību suns, mednieka kompanjons.
  2. Pasaulē vairāk specializējas uz lauka un ūdensputniem.
  3. Izturīgs, aktīvs, nenogurdināms un drosmīgs.
  4. Gudrs un viegli apmācāms.
  5. Stiprs raksturā un gribā, audzinot jāievēro konsekvence.
  6. Labi piemērojas ģimenes dzīvei.

Papildus informācija